Microsoft vs Apple iPad vs Surface

Wysłany przez:

Microsoft pragnie zdetronizować Apple. Nowy tablet Surface ma rzucić wyzwanie dominującemu na rynku iPadowi Apple. Microsoft zaprezentował w poniedziałek prototyp oczekiwanego tabletu Surface, dyrektor Microsoft Steve Ballmer opisał Surface jako narzędzie służące do pracy jak i do zabawy pracujące na bazie nowego systemu operacyjnego Winsows 8, który będzie przystosowany dla urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy. Tablet surface będzie miał dwie wersje i trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku. Surface w pierwszej wersji ma grubość 9,3 mm, wagę 676 gramów, jego ekran dotykowy ma przekątną 26,9 cm, pamięć 64 i 128 GB. Druga jego wersja będzie się różniła nieznacznie od pierwszej grubością 13,5 mm, i wagą 903 gramy.

Pierwsza wersja tabletu będzie pracowała na podzespołach ARM Holdings. Jego cena będzie porównywalna z obecnymi ogólnie dostępnymi urządzeniami na rynku. Tablet będzie również wyposażony w cienką 3 milimetrową klawiaturę.

Według analityków rynku Microsoft wprowadzając własny tablet rozpoczyna rywalizację z obecnymi partnerami, producentami komputerów i urządzeń wielofunkcyjnych takimi jak: Samsung i Hewlett Packard.

Tablet Surface zdjęcia

 

Tablet Surface


Tablet Surface


Steve Ballmer, szef Mirosoft, podczas prezentacji nowego tabletu Surface
0

Dodaj komentarz