Robert Kiyosaki Bogaty Biedny Ojciec

Wysłany przez:

Robert Toru Kiyosaki (ur. 8 kwietnia 1947), amerykański inwestor, biznesmen, autor poczytnych książek z dziedziny finansów.Urodził się i wychował na Hawajach, uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej i służył w oddziałach marines jako pilot śmigłowca podczas wojny wietnamskiej. Po opuszczeniu oddziałów marines pracował jako sprzedawca kopiarek dla firmy Xerox, zanim rozpoczął karierę jako inwestor i nauczyciel.Kiyosaki jest najlepiej znany jako autor książek o inwestowaniu pieniędzy. Jego pierwszy bestseler nosił tytuł Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec i był próbą zmiany nastawienia przeciętnego pracownika. Kiyosaki mówi o swoim „biednym ojcu”, który pomimo iż był kierownikiem Stanowego Wydziału Edukacji na Hawajach, posiadał niewielką „wartość rynkową”. Kiyosaki pisze również o „bogatym ojcu”, którym dla niego był ojciec przyjaciela, który stał się bardzo zasobny poprzez inwestycje swoich niewielkich zarobków w przynoszące dochody przedsięwzięcia, stając się ostatecznie bardzo bogatym człowiekiem.

Kiyosaki używa porównania „bogaty ojciec, biedny ojciec„, aby zilustrować swój pogląd, iż większość ludzi utknęła w czymś, co nazywa „wyścigiem szczurów” – żyją od wypłaty do wypłaty i spędzają cały swój czas pracując na zapłacenie rachunków. W swoich książkach Kiyosaki staje po stronie mechanizmów inwestowania przyjaznych dla podatków, jak na przykład nieruchomości lub zakładanie firm, w opozycji do tradycyjnych indywidualnych praw własności do papierów wartościowych. Opisuje coś, co nazywa kwadrantem przepływu gotówki i stanowi próbę rozróżnienia pomiędzy pracownikiem, samozatrudnionym lub właścicielem małej firmy, ludźmi biznesu i inwestorami.

Aby wprowadzić umysł ludzi na tory, po jakich poruszają się bogacze, Kiyosaki stworzył szereg gier pracujących z zagadnieniami opisywanymi w jego książkach. Jego pierwsza gra,Cashflow 101, uczy graczy jak wyrwać się z wyścigu szczurów poprzez budowę wpływów przekraczających wydatki. Cashflow 202 jest bardziej zaawansowaną grą, która pomaga nauczyć się bardziej wyrafinowanych strategii inwestycyjnych, jak na przykład akcje.

Cześć osób twierdzi, iż źródłem sukcesu Kiyosakiego nie jest jego umiejętność inwestowania, o której tak dużo pisze, lecz sprzedaż książek na temat, w którym on sam nie osiągnął zbyt dobrych rezultatów. Poddaje się również pod wątpliwość istnienie „bogatego ojca”opisywanego jako jeden z najbogatszych mieszkańców Hawajów.

Biografia Roberta Kiyosaki

2000 „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i oczym nie wiedzą biedni i średnia klasa!

Robert Kiyosaki Donald Trump

2000 „Kwadrant przepływu pieniędzy” Przewodnik bogatego ojca prowadzący do finansowej wolności.

2000 „Inwestycyjny poradnik bogatego ojca” W co inwestują bogaci – czego nie robią biedni i średnia klasa!

2001 „Mądre bogate dziecko” Pobudź inteligencję finansową swojego dziecka.

2002 „Młody bogaty rentier” Jak stać się zamożnym i na zawsze takim pozostać.

„Ucieczka z wyścigu szczurów” Jak stać się bogatym dzieckiem, stosując rady bogatego ojca.

„Szkoła biznesu dla ludzi, którzy lubią pomagać innym„

Chcesz Otrzymać Więcej Informacji na Temat Publikacji Roberta Kiyosaki napisz do nas

0