Strajk jego groźba spowodowała kolejki na stacjach paliw

Wysłany przez:

Groźba strajku w Anglii spowodowała ,że stacje paliw były dziś oblegane przez kierowców,po tym jak rząd ogłosił aby kierowcy uzupełnili paliwo.

Niektóre stacje wyschły , ale sprzedawcy mówili,że dostawy zostały uzupełnione.Ministrowie zostali obrzucani przez sprzedawców ,że ich rady spowodowały skup paniki na stacjach paliw .Jak powiedział Acas ,ma nadzieję na utworzenie rozmów w poniedziałek ,dzięki czemu jest mało prawdopodobne ,że kierowcy cystern zastrajkują w Święta Wielkanocne.Około 90% stacji w Wielkiej Brytanii jest zaopatrywanych przez kierowców którzy należą do Unite Union’s,  wzywają oni do spełnienia minimalnych warunków pracy i płacy.Brian Madderson prezes grupy RMI oskarżył ministrów o robienie ze strajku poważnego zagrożenia i zaniepokojenia powiedział , powinni oni wcześniej zaplanować w jaki sposób uniknąć braku paliwa na stacjach , a nie wszczynać panikę.
Kolejki na stacjach paliw były dziś zgłaszane w różnych częściach Wielkiej Brytanii w Dorset np. policja wzywała garaże aby wstrzymywały sprzedaż paliwa z obawy ,że kolejki mogły spowodować zagrożenie na drodze.Supermarkety Sainsbury oświadczyły ,że ich stacje zdecydowana większość były otwarte . Gigant naftowy BP zgłaszał zwiekszone zapotrzebowanie we wszystkich zakładach oraz pojedyńcze zgłoszenia o suchych zbiornikach na stacjach paliw.(źródło BBC News)

 

0