Ubezpieczenia Samochodowe w UK Jak Działają

Wysłany przez:

Ubezpieczenia samochodowe w UK. W jaki sposób możemy kupić ubezpieczenie samochodowe ( car insurance) tak abyśmy mieli pewność, że wybraliśmy tę właściwą polisę? Kilka lat temu kupiłem swoje pierwsze auto w UK. Jako świeżo upieczony użytkownik dróg w Wielkiej Brytanii nie zdawałem sobie sprawy jak ten cały system działa. Moje zdziwienie było ogromne kiedy dowiedziałem się ile będę płacił za moje ubezpieczenie samochodowe. Nie wiedziałem wtedy jeszcze, że najważniejszą rzeczą, która wtedy zdecydowała o kosztach ubezpieczenia samochodowego był fakt, iż w moim ubezpieczeniu znalazły się opcje, które tak do końca nie były mi wcale potrzebne a tak naprawdę wywarły znaczący wpływ na moje ubezpieczenie. Dlaczego tak się stało? to pytanie zadawałem sobie bardzo długo aż do momentu kiedy w BBC News znalazłem publikację dotyczącą wyszukiwarek ubezpieczeń samochodowych.

Otóż uświadomiłem sobie to analizując artykuł, w którym znalazła się informacja Stowarzyszenia Konsumentów w Wielkiej Brytanii, które podaje, że oferty które tam się znajdują nie zawsze są obiektywne a wręcz zawyżane przez co klienci wydają więcej na ubezpieczenie. Tak więc postanowiłem, że już nigdy więcej nie skorzystam z tej metody aby kupić ubezpieczenie samochodowe. Mimo tego wciąż zastanawiałem się jaki sposób będzie najlepszy aby dokonać zakupu ubezpieczenia. Moje poszukiwania dobiegły końca kiedy znalazłem firmę Pol Plan Insurance. Podczas rozmowy z konsultantem okazało się że możliwości wyboru polisy są znacznie większe niż w przypadku zakupu online.

Kiedy zapytałem dlaczego tak się dzieje w odpowiedzi otrzymałem, że podczas zakupu ubezpieczenia online nie mamy dużego wyboru, natomiast w przy zakupie ubezpieczenia w tym przypadku w firmie Pol Plan Insurance podczas rozmowy z konsultantem możemy wyłączyć niepotrzebne zbędne opcje polisy podnoszące wysokość ubezpieczenia.
Pozostaje tylko pytanie dlaczego tak się dzieje, kupując online mogło by się wydawać wydamy mniej pieniędzy tak przynajmniej ja myślałem kiedy pierwszy raz kupowałem ubezpieczenie samochodowe, jednak analizując to głębiej stwierdziłem, że serwisy sprzedające ubezpieczenia nie zawsze są dobrym kierunkiem ku drodze prowadzącej do zakupu ubezpieczenia samochodowego w UK.

 

Jeśli poszukujesz ubezpieczenia samochodowego w UK dla siebie
Pol Plan Insurance może pomóc Tobie również

Poproś o wycenę kliknij tutaj

 

0
  Zobacz też

Dodaj komentarz